Jakie korzyści daje rozwój osobisty?

Napisany przez dnia 21 grudnia 2018

Najważniejszą umiejętnością aktualnych czasów, jest oduczanie się tego co już znamy. Dlaczego psychologia tak właśnie określiła najważniejszą kompetencję XXI w? Ponieważ wszystko co znamy zmienna się szybciej niż w ciągu jednego pokolenia. To warunkuje następną kompetencję, którą należy posiąść, aby móc współuczestniczyć w tworzeniu rzeczywistości, która nas otacza, a przynajmniej w świadomym kreowaniu własnego życia. To zdolnością jest uczenie się.

Można oczywiście korzystać z wiedzy dostępnej w sieci lub z książek. Jednak praktyka pokazuje, że wiedza, która nas otacza bywa nie aktualna lub kierowana do wąskiej grupy odbiorców, a do tego często trzeba dodatkowej wiedzy z zakresu psychologii, żeby wiedzieć czy to co akurat czytamy lub widzimy jest przeznaczone właśnie dla nas. No i tu ujawnia się najważniejsza korzyść rozwoju osobistego w pracy z doświadczonym trenerem motywacyjnym lub coachem. Jeżeli chcesz się rozwijać, pomoc szkoleniowca lub coaching motywacyjny podniesie znacząco wartość twojego procesu rozwojowego, przyspieszy trój rozwój osobisty w konkretnych kompetencjach.

szkolenia motywacyjneJeżeli jesteś menadżerem, liderem w organizacji albo specjalistą współpracującym z kompetentnymi zespołami współpracowników oraz myślisz świadomie o swoim rozwoju osobistym, podnoszenie kompetencji relacyjnych może okazać się niezbędne, również ze względu na zmiany pokoleniowe które aktualnie są bardzo szybkie. Rolą lidera oraz aktywnego specjalisty jest rozumienie tego co motywuje osoby, z którymi współpracujesz. Aby zrozumieć motywatory, zachowania lub oczekiwania zespołu, coaching motywacyjny jest niezbędny. I dotyczy to pracy coachingowej nad własnym rozwojem osobistym, własną motywacją i otwartością do zmian oraz szkoleń motywacyjnych pokazujących jak wiele jest elementów które motywują otaczające Cię osoby.

Najczęstszym błędem w rozwoju własnych kompetencji relacyjnych i przywódczych, jest patrzenie na zasadzie, to co motywuje mnie na pewno motywuje też mój zespół.

Prowadząc szkolenia motywacyjne dla liderów, wszyscy uczestnicy doświadczają zaskakującego odkrycia. Każdy jest inny. Każdego motywuje coś innego. Każdy inaczej reaguje, odpoczywa, uczy się. Rozwój osobisty, rozwój kompetencji przywódczych i relacyjnych to właśnie wiedz na temat tego, kim jesteśmy, jak dostosować styl pracy do własnych zasobów.

Na tym właśnie polega praca na szkoleniach motywacyjnych, a na następnym etapie indywidualny coaching motywacyjny. Pomaga odnaleźć przyjemność w tym co się robi. Czasem pomaga znaleźć najlepiej dopasowane zajęcie do nas samych, ale najczęściej wystarczy rozumienie jak mam działać w środowisku, które mnie otacza. Dobrze przeprowadzony coaching motywacyjny nie kończy się rewolucją w życiu, ale raczej dostosowaniem. Serią drobnych zmian które podnosząc satysfakcję z tego co robimy, podnosi również poziom motywacji, zaangażowania i w ostateczności sukcesy w planowaniu odpowiednich dla nas celów i efektywności w osiąganiu ich. Dobry trener motywacyjny lub coach zajmujący się motywacją nie będzie Ci niczego narzucał, ale na bazie Twoich zasobów poszerzy horyzonty w patrzeniu na siebie oraz ludzi, którzy Cię otaczają. Również na twoich najbliższych.

szkolenia motywacyjne dla liderówI to jest chyba największa korzyść z uczestnictwa w szkoleniach motywacyjnych lub w coachingu indywidualnym. Poprawia się jakość życia we wszystkich sferach. Coaching motywacyjny to nie praca nad powtarzaniem sobie że „dam radę”, tylko znalezienie takich celów i sposobów osiągania tych celów że każda aktywność zaczyna sprawiać nam przyjemność. Efekt takiej pracy z trenerem motywacyjnym, jest podniesienie się satysfakcji z bycia częścią rodziny, z wykonywanej pracy, z relacji z przyjaciółmi lub z podjęcia aktywności nie związanej z pracą która poniesie nasz dobrostan, czyli głęboką i długotrwałą satysfakcję z tego kim jestem, czym się zajmuję, i jak żyję.

Gdybym miał w kilku słowach opisać czym jest sukces pracy nad własną motywacją jako trener motywacyjny i coach kompetencji komunikacyjnych i przywódczych to właśnie jest osiągnięcie dobrostanu. Sukces rozumiany w klasycznych kategoriach, będzie raczej dodatkowym bonusem, osiągniętym w wyniku pracy nad własną motywacją.

Oczywiście jeżeli najpierw chcesz osiągnąć sukces, dobry trener motywacyjny wesprze Cię w tym Celu, ale największym sukcesem jaki może osiągnąć człowiek aktywny zawodowo, świadomie podchodzący do własnego rozwoju osobistego, jest właśnie dobrostan przyprawiony sukcesem.

Czego gorąco Ci życzę.Komentarze

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Podaj swój adres e-mail i zapisz się na mój Newsletter, aby zawsze być na bieżąco z nowościami. Miej przewagę nad innymi.