Materiały i wywiady

Poznaj materiały, w których opisuję moje podejście do biznesu.

Praktyczna wiedza z sali szkoleniowej, filozofia pracy oraz spostrzeżenia na temat prowadzenia dochodowego biznesu. To wszystko (i jeszcze więcej) czeka na Ciebie niżej.
Artykuły

Moje artykuły w czasopismach

Jestem autorem ponad 100 artykułów prasowych na temat sprzedaży i przywództwa. Część z nich znajdziesz poniżej.

Jak dopasować system premiowy do zespołu?

Jak stworzyć idealny system premiowy lub prowizyjny? Co warto wziąć pod uwagę, analizując opcję prowizji od zysku? Z jakimi dylematami i ograniczeniami wiąże się wprowadzenie prowizji od obrotu?

Błędy, przez które tracimy najlepszych pracowników

Jak dobry menedżer powinien reagować na porażki pracowników i dlaczego równe traktowanie jest ważne?

Zarządzanie handlowcami odpowiedzialnymi za budowanie sieci dystrybucji

Jak budować zespół handlowy i motywować jego członków, aby biznes rósł w siłę?

Każdemu innym szefem będziesz

Jakim szefem jest choleryk, a jakim melancholik? Który typ osobowości sprawdzi się u handlowca, chcącego szybko zamykać transakcje?
Media

Wywiady

Zobacz wywiady, których udzieliłem mediom biznesowym.

Coaching, mentoring, czy szkolenia.? Jak wspierać rozwój pracowników?

Czym różni się szkoleniowiec od coacha, a czym mentor od tutora? I dlaczego kupienie pracownikom książek nie wystarczy? W najnowszym podcaście „Dobry Pracodawca” Marzena Mazur wraz z Tomaszem Kalko przeprowadzają nas przez różne metody wspierające rozwój pracowników: szkolenie, szkolenie na stanowisku pracy (on the job training), coaching, mentoring i tutoring.

Emocje w sprzedaży

W programie „Pan i Pani Szaran o rozwoju” poruszane są tematy rozwoju osobistego, motywacji i sprzedaży. W ramach przeglądu rynku rozwojowego wypowiedź Tomasza Kalko na temat emocji, spójności i wartości w biznesie.
Odtwórz wideo

Sprzedaż bez sprzedawania

Projekt Gastro to jest podcast gastronomiczny, który opowiada o prowadzeniu biznesu w branży gastronomicznej. Wywiad z 2022 roku, to jedna z tych rozmów, którą powinien wysłuchać każdy prowadzący biznes gastro lub myślący o otworzeniu własnego lokalu… sprzedaż dotyczy każdego. W tym odcinku rozmawiamy o tym, jak sprzedawać, żeby klient chciał do nas wracać.

Sprzedaż przez wartości

Al Fianco Kawszyn to podcast sił sprzedaży. Wywiad na temat sprzedaży poprzez wartości wg Tomasza Kalko.
Odtwórz wideo
Kontakt

Zapytaj o szkolenie

Zaraz po przesłaniu formularza, otrzymasz ode mnie wiadomość na maila z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia. Aktywnie pracuję na salach szkoleniowych, dlatego skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

Kontakt