Tomasz Kalko - O mnie

Pokazuję, jak łączyć biznesowe cele z poczuciem spełnienia

Dobry mówca, trener czy konsultant, może być realną inspiracją, początkiem prawdziwej zmiany nawyków, a czasem nawet kultury organizacyjnej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na mój temat.

Odtwórz wideo
Twoje potrzeby

Rezultaty zmian, które wprowadziłem u klientów

Poznaj marki, które skorzystały z mojej metodologii pracy. Twoja może być następna.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to firma zarządzająca największym obiektem targowym w Polsce. Sprzedaż przestrzeni i usług targowych to dość specyficzna branża, gdyż de facto sprzedaje się nie produkt czy usługę, a możliwość pokazania swoich produktów i usług klientom. W związku z tym negocjacje z klientami są dość złożonym procesem, który można by udoskonalić.
Extral Aluminium to firma, z którą miałem okazję pracować kilkukrotnie. Pracowaliśmy nad komunikacją wewnątrz przedsiębiorstwa, a jego właściciele zdecydowali, że warto przeprowadzić także szkolenie dla zespołu handlowców.
Zespół zajmujący się obsługą pacjenta oraz obsługa recepcji staje często przed dużym wyzwaniem. Samo przebywanie w placówce medycznej wiąże się ze stresem klientów, co może generować trudne sytuacje i czynić procesy sprzedażowe jeszcze trudniejszymi. Postarałem się wesprzeć pracowników firmy V-Dental w tym zakresie.
Firma zgłosiła się z potrzebą podniesienia świadomości marki wśród lekarzy tak, aby umieli lepiej opowiedzieć pacjentom dlaczego zdecydowali się na dany zabieg i na czym polega jego przewaga. Ważne było także, aby umieli efektywnie komunikować wartości marki i to, że najważniejszy dla niej jest najwyższy poziom usług.
tomasz kalko
Poznajmy się

Nazywam się Tomasz Kalko i przeprowadzę Twoją firmę przez zmianę

Zawodowo jestem managerem, psychologiem biznesu, trenerem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat aktywnie działam w biznesie, od 25 lat jestem menadżerem, a od 20 – szkoleniowcem. Uczę sprzedaży, świadomego budowania przewagi konkurencyjnej, zarządzania organizacją oraz prowadzenia dochodowego biznesu w zgodzie ze sobą.

Moja filozofia

Transformacja nawyków to klucz do sukcesu

Wiedza nie przekłada się na zmianę. Moją rolą jest zidentyfikowanie problemu, przeprowadzenie zespołu przez proces zmiany i doprowadzenie do tego, aby uczestnicy szkolenia wzięli odpowiedzialność za ten proces. Dbam o to, aby szkolenie było początkiem zmian i przekładało się na konkretne wyniki firmy, dlatego uczestnicy dostają ode mnie solidne narzędzia gotowe wdrożenia od zaraz.

Odtwórz wideo

Co mnie wyróżnia?

Podczas szkoleń łączę bezpieczeństwo z efektywnością. To dobry grunt do wprowadzania zmian w organizacji.

Jestem praktykiem

Znam procesy organizacyjne od środka, a nie z uniwersyteckiej sali. Łączę wiedzę praktyczną z teorią i odpowiedzialnie zarządzam zmianą.

Pracuję z różnymi modelami biznesu

Szkolę klientów prywatnych, firmy rodzinne oraz międzynarodowe korporacje. Wiem, co się sprawdza w różnych modelach biznesu.

Pracuję procesowo

Pasjonuje mnie temat zmiany i przeprowadzania przez nią zespołów oraz organizacji. Tworzę projekty, które prowadzą z punktu A do punktu B.

Upraszczam rzeczy skomplikowane

Stawiam na prostotę przekazu. Dostosowuje temat szkolenia pod zespół i branżę, ponieważ moim najważniejszym celem jest zmiana.

Dostosowuję projekt do firmy

Każda firma jest rozbudowaną układanką. Aby rozwiązać konkretny problem, trzeba znaleźć prawdziwą przyczynę, dlatego sięgam głębiej.

Stawiam na bezpieczeństwo

Uważam, że szkolenie musi być bezpieczne dla jego uczestników, bo tylko w takim środowisku ludzie przechodzą zmianę.

Etapy współpracy

Wierzę, że dobry plan jest połową sukcesu, dlatego zawsze dopinam proces współpracy na ostatni guzik. Dzięki temu wiesz, czego możesz się spodziewać.

01

Rozmawiam o Twojej sytuacji

W trakcie 1-godzinnej rozmowy identyfikuję potrzeby Twojej firmy, przeprowadzając wywiad. Jest to niezbędne do zaproponowania spersonalizowanego rozwiązania. Nie podejmuję się szkoleń „w ciemno”.

02

Przedstawiam rozwiązanie

Opierając się na analizie sytuacji w Twojej organizacji, tworzę rozwiązanie, które łączy naukową wiedzę psychologiczną z praktycznym podejściem w celu zaspokojenia Twoich potrzeb.

03

Przygotowuję plan działania

Każde z dedykowanych rozwiązań ma swoją przestrzeń. Dbam o zachowanie spójności i logiki przekazu po to, aby wiedza została szybko wykorzystana w praktyce. U mnie plan jest podstawą zmiany.

04

Przeprowadzam proces

Na podstawie planu przygotowuję proces transformacji. Poza wiedzą dzielę się gotowymi narzędziami, które są nie tylko wykorzystywane w trakcie szkolenia, ale także po nim. To daje gwarancję wyników.

Opinie

Poznaj opinie moich klientów

Dowiedz się, w jaki sposób nasza współpraca może odmienić Twój biznes.

Mirosława Morawska

CEO

ABM SA
5
/
5
Współpracujemy z Tomkiem od kilku lat. W tym czasie przeprowadził kilkanaście szkoleń dla kadry zarządzającej, doradców handlowych, magazynu i pracowników biurowych. Był pierwszym trenerem, który uczył nas jak prowadzić biznes oparty na wartościach.
Tomek ma niezwykły wpływ na słuchaczy, ujmuje swoją prawdziwością, szczerością i wrażliwością. Jest zawsze świetnie przygotowany i kompetentny. Zaskakujące jest to, że wszystko czego uczy na początku sprawia wrażenie filozofii, a po wdrożeniu okazuje się, że bardzo wpływa na skuteczność biznesową. Jak najbardziej szczerze polecam.

Konrad Kuligowski

Sales and Marketing Manager

SeeYouUp Ltd
5
/
5
Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu "Psychologia sprzedaży" prowadzonym przez Tomasza. Otrzymałem bardzo solidną dawkę wiedzy, zarówno teoretycznej (fundament), jak i praktycznej (konkretne narzędzia).
Ćwiczenia, które wykonywaliśmy pozwoliły mi poznać moje mocne i słabe strony oraz zrozumieć dotychczas popełniane błędy. Szkolenie Tomasza, nie tylko zainspirowało mnie do zmian i stworzenia pewnych rzeczy zupełnie na nowo, jak również do szerszego spojrzenia na budowanie relacji zawodowych i prywatnych. Serdecznie Ci Tomku dziękuję za podzielenie się wiedzą i cennymi doświadczeniami, z których można czerpać garściami 🙂 Miałem okazję poznać wielu trenerów sprzedaży. Niemała część z nich opierała swoją wiedzę głównie na książkach, a bardzo mało na realnym doświadczeniu. Tomek w mojej opinii jest jednym z nielicznych szkoleniowców, którzy oprócz wiedzy, mają bardzo bogate doświadczenie. Dzięki temu współpraca z Tomkiem i możliwość uczenia się od niego jest nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bardzo efektywna. Bardzo wiele się od Tomka nauczyłem, nie tylko w zakresie samych technik sprzedaży, ale także jak komunikować się z zespołem, aby było to skuteczne, aby ludzie chcieli ze mnę pracować. Cieszę się, że miałem okazje poznać Tomka i z pewnością nasza współpraca będzie kontynuowana.

Kamila Sekułowicz

freelancing

freelancing
5
/
5
Z Tomkiem miałam okazję współpracować przy magazynie "As Sprzedaży" oraz konferencji "Zgrupowanie Asów Sprzedaży". Jego wystąpienia zawsze były świetnie przygotowane, opierały się na bogatym doświadczeniu zawodowym i zbierały najwyższe oceny od uczestników.
Jest nie tylko teoretykiem sprzedaży, ale przede wszystkim praktykiem, co wyróżnia go na tle wielu trenerów bez doświadczenia sprzedażowego. Zarówno podczas szkoleń, jak i w artykułach promuje sprzedaż etyczną, w której potrzeby klienta odgrywają najważniejszą rolę, nie zapominając przy tym o zachowaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, co jest niezbędne, aby handlowiec mógł odczuwać satysfakcję ze swojej pracy.

Jan Kolbusz

Główny Technolog i Szef Sprzedaży

Mikrobiotech
5
/
5
Poczułem, że dostałem kompletnie nową perspektywę na "rozmowę sprzedażową". Byłem pewny, że wiem dużo o sprzedaży. Po szkoleniu z Tomkiem okazało się, że przestało chodzić o męczące prezentowanie i wbijanie oferty, a zaczęło chodzić o coś więcej - o szczerą próbę popatrzenia na świat oczami klienta i nawiązanie dobrej, trwałej znajomości.
Sprzedaż to pochodna tego, a nie na odwrót. Tomek obronił to dobrze przygotowanymi przykładami, metodyczną prezentacją i szkoleniem. Polecam. Nawet jeśli myślisz, że „to wszystko już przecież wiem” to myślę, że trening z Tomkiem da Ci masę wartości – mi dał.

Ciekawi Państwa, co inni klienci sądzą o moich usługach? Zapraszamy do zapoznania się z opinią innych użytkowników

Twoje potrzeby

Co możemy razem zrobić?

Prowadzę praktyczne szkolenia, występuję jako mówca motywacyjny podczas power speechy i tworzę programy mentoringowe zaprogramowane na sukces. W skrócie — przeprowadzam klientów przez zmianę, towarzysząc im na każdym etapie.

szkolenie sprzedażowe

Sprzedaż nie musi być trudna. Dowiedz się, jak sprzedawać w zgodzie z wartościami i jednocześnie mieć zaskakujące wyniki.

przywództwo szkolenie

Liderzy stanowią o sile zespołu, dlatego na ich barkach spoczywa sukces całej firmy. Poznaj modele budowania autorytetu, motywacji i inspirowania współpracowników.

budowanie zespołu

Suma talentów członków zespołu będzie dawała zaskakujące wyniki tylko wtedy, kiedy ludzie się szanują, rozumieją, potrafią współpracować i rozwiązywać konflikty.

mowy motywacyjne

Power speech ma być atrakcyjny, ale też wygenerować zmianę, dlatego uderzam w kluczowe motywacje, dzięki czemu po moich wystąpieniach ludzie wprowadzają realne zmiany.

Myślę, że ludzie chcą prowadzić biznes zgodnie ze swoimi ideałami. Kiedy pokazuję im jak to robić, zyskują nadzieję i siłę.”
Kontakt

Zapytaj o szkolenie

Zaraz po przesłaniu formularza, otrzymasz ode mnie wiadomość na maila z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia. Aktywnie pracuję na salach szkoleniowych, dlatego skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

Kontakt