Szkolenie sprzedażowe

Sprzedawaj więcej i drożej bez nachalnego wciskania

Poznaj autorski model sprzedaży, dzięki któremu dowiesz się, jak budować procesy sprzedażowe, prowadzić rozmowę z klientem oraz w jaki sposób etycznie wywierać wpływ, aby cena nie stała się jedynym argumentem.

szkolenie sprzedażowe
Odtwórz wideo
Twoje potrzeby

Rezultaty zmian, które wprowadziłem u klientów

Poznaj marki, które skorzystały z mojej metodologii pracy. Twoja może być następna.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to firma zarządzająca największym obiektem targowym w Polsce. Sprzedaż przestrzeni i usług targowych to dość specyficzna branża, gdyż de facto sprzedaje się nie produkt czy usługę, a możliwość pokazania swoich produktów i usług klientom. W związku z tym negocjacje z klientami są dość złożonym procesem, który można by udoskonalić.
Extral Aluminium to firma, z którą miałem okazję pracować kilkukrotnie. Pracowaliśmy nad komunikacją wewnątrz przedsiębiorstwa, a jego właściciele zdecydowali, że warto przeprowadzić także szkolenie dla zespołu handlowców.
Zespół zajmujący się obsługą pacjenta oraz obsługa recepcji staje często przed dużym wyzwaniem. Samo przebywanie w placówce medycznej wiąże się ze stresem klientów, co może generować trudne sytuacje i czynić procesy sprzedażowe jeszcze trudniejszymi. Postarałem się wesprzeć pracowników firmy V-Dental w tym zakresie.
Firma zgłosiła się z potrzebą podniesienia świadomości marki wśród lekarzy tak, aby umieli lepiej opowiedzieć pacjentom dlaczego zdecydowali się na dany zabieg i na czym polega jego przewaga. Ważne było także, aby umieli efektywnie komunikować wartości marki i to, że najważniejszy dla niej jest najwyższy poziom usług.
Sprzedaż nie idzie po myśli?

Chcesz tego uniknąć?

Przegranej walki o wynik co miesiąc

Wynik musi się zgadzać, jednak ciężko go dowieźć, nie mając powtarzalnych i skutecznych schematów sprzedaży.

Wciskania na siłę

Nie musisz stale przekonywać klienta. To on ma zrozumieć, że potrzebuje Twojego produktu lub usługi.

Nie musisz stale przekonywać klienta. To on ma zrozumieć, że potrzebuje Twojego produktu lub usługi.

Znając prawdziwą potrzebę, nie musisz sztucznie zaniżać ceny. Jeśli klient Ci zaufa, kupi produkt na Twoich warunkach.

Nieetycznych sztuczek sprzedażowych

Sprzedaż daje ogrom satysfakcji, kiedy jest zgodna z Twoimi wartościami. Tak działa sprzedaż bez sprzedawania.

Poznaj przewagi autorskiego modelu sprzedaży

W jaki sposób mój model pomoże Ci w sprzedaży?

szkolenie sprzedażowe

Etapy współpracy

Wierzę, że dobry plan jest połową sukcesu, dlatego zawsze dopinam proces współpracy na ostatni guzik. Dzięki temu wiesz, czego możesz się spodziewać.

01

Rozmawiam o Twojej sytuacji

W trakcie 1-godzinnej rozmowy identyfikuję potrzeby Twojej firmy, przeprowadzając wywiad. Jest to niezbędne do zaproponowania spersonalizowanego rozwiązania. Nie podejmuję się szkoleń „w ciemno”.

02

Przedstawiam rozwiązanie

Opierając się na analizie sytuacji w Twojej organizacji, tworzę rozwiązanie, które łączy naukową wiedzę psychologiczną z praktycznym podejściem w celu zaspokojenia Twoich potrzeb.

03

Przygotowuję plan działania

Każde z dedykowanych rozwiązań ma swoją przestrzeń. Dbam o zachowanie spójności i logiki przekazu po to, aby wiedza została szybko wykorzystana w praktyce. U mnie plan jest podstawą zmiany.

04

Przeprowadzam proces

Na podstawie planu przygotowuję proces transformacji. Poza wiedzą dzielę się gotowymi narzędziami, które są nie tylko wykorzystywane w trakcie szkolenia, ale także po nim. To daje gwarancję wyników.

Odtwórz wideo
Co wybierasz?

Czy jest inna droga?

Możesz nadal korzystać z tradycyjnych metod sprzedaży i każdego dnia walczyć o klienta, wykorzystując całą swoją energię. Ale z drugiej strony, na wyciągnięcie ręki masz sprawdzone szkolenie sprzedażowe, które jest używane przez ponad 10 000 sprzedawców i dyrektorów sprzedaży. To dzięki niemu zaczniesz sprzedawać więcej i drożej, a klienci będą Ci za to dziękować.

Co wybierasz?

Co może być odpowiedzią na Twoje potrzeby?

To przykładowe tematy tworzące szkolenie sprzedażowe, które pozwolą Ci zrozumieć nowoczesną sprzedaż i osiągnąć wyniki, o jakich od zawsze marzysz.

01

9P - autorski model sprzedaży

02

Skuteczne zamykanie procesu sprzedaży

03

Negocjacje w procesie sprzedaży

04

Etyczne wywieranie wpływu

05

Narzędzia motywacyjne w sprzedaży

06

Komunikacja sprzedażowa i umiejętność aktywnego słuchania

07

Budowanie struktur sprzedażowych i zarządzanie procesem

08

Personalizacja klientów i dostosowanie narzędzi

09

Psychologia sprzedaży - identyfikacja potrzeb swoich i klientów

Obejrzyj fragment

Co uczestnicy mówią o współpracy?

Odtwórz wideo
Warunki współpracy

Co otrzymasz?

Podchodzę wielowymiarowo do przeprowadzenia zespołu przez proces zmiany, dlatego dbam o to, aby każde szkolenie sprzedażowe było dostosowane do grupy i branży.

Szkolenie szyte na miarę

Prowadzę szkolenia, które są pełne praktycznej wiedzy. Można z niej korzystać już po szkoleniu. Dodatkowym wsparciem dla odbiorców są narzędzia psychologiczne, które pomagają w procesie zmiany.

Materiały poszkoleniowe

Koniec szkolenia nie oznacza końca procesu rozwijania kompetencji sprzedażowych. Dlatego każdy uczestnik otrzymuje ode mnie przez rok piksele wiedzy, które są powtórzeniem tego, co było w trakcie szkolenia.

Efektywność w organizacji

Przed szkoleniem wspólnie ustalamy cele, które wyznaczają kierunek zmiany. Moi klienci zauważają, że po szkoleniu wszystkie procesy są wyraźnie inne. Zmiany przynoszą większą rentowność niż wcześniej.

Pragmatyczne wsparcie

Nie zostawiam uczestników “na lodzie” z toną notatek i skomplikowanymi terminami naukowymi. Zamiast tego, analizuję, pytam i wspieram uczestników, aby mieć pewność, że wszystko zrozumieli.

Nazywam się Tomasz Kalko

Kim jestem i jak pracuję na sali szkoleniowej?

Zawodowo jestem managerem, psychologiem biznesu, trenerem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat aktywnie działam w sprzedaży, pomagając w rozwoju mikroprzedsiębiorcom i międzynarodowym korporacjom. Wspólnie z zespołem firmy Blachy Pruszyński tworzymy sukces sprzedażowy. W 2022 roku firma przekroczyła 2 mld zł obrotu.

Odtwórz wideo
Opinie

Poznaj opinie moich klientów

Dowiedz się, w jaki sposób nasza współpraca może odmienić Twój biznes.

Zuzanna Szlęk

5
/
5
Serdecznie polecam. Szkolenie przeprowadzone z dużym zaangażowaniem i pasja. Poruszane tematy naprawdę dają do myślenia i pracą nad samym sobą 😁

Wojciech Hermann

Kierownik regionalny ds. sprzedaży

TheusLED
5
/
5
Z Tomkiem poznaliśmy się przy okazji szkolenia, które prowadził u nas w firmie. W końcu trafiłem na trenera, który nie męczył handlowców sztucznymi scenkami u klienta, a wprowadził nas w prawdziwe warsztaty komunikacyjne. W okresie swojej kariery spotkałem się z różnymi trenerami, większość próbowała sprzedawać swoje złote metody, Tomek nauczył nas jak rozumieć. Polecam!

Piotr Rafalski

Właściciel agencji pracy tymczasowej Formika

Formika - Agencja pracy
5
/
5
Dawno nie uczestniczyłem w tak skutecznym i wartościowym szkoleniu sprzedażowym, które oparte jest o wartości i szacunku do drugiego człowieka. Dla mnie, jako właściciela firmy, jest ważne, aby na tych wartościach była budowana moja marka. Przed szkoleniem nawet nie przypuszczałem, że z tych wartości można zbudować przewagę biznesową. Serdecznie polecam Tomka jako szkoleniowca, ale szczególnie jako wspaniałego człowieka. Odpowiednia osoba w odpowiednim miejscu.

Paweł Siudak

Właściciel

Ubezpieczenia Paweł Siudak
5
/
5
Byłem uczestnikiem szkolenia, gdzie był znany i wałkowany po stokroć proces sprzedaży. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że gość zna temat. Jest zarówno praktykiem, jak i osobą, która bardzo dogłębnie zna nasz mózg. Trudno mi wskazać obszary związane z biznesem, sprzedażą, szkoleniem kadry wysokiego szczebla - gdzie Tomek miałby jakiś deficyt i nie byłby w stanie podnieść naszych kompetencji o level wyżej. Polecam skorzystać z usług tego profesjonalisty.

Ciekawi Państwa, co inni klienci sądzą o moich usługach? Zapraszamy do zapoznania się z opinią innych użytkowników

Kontakt

Zapytaj o szkolenie sprzedażowe

Zaraz po przesłaniu formularza, otrzymasz ode mnie wiadomość na maila z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia. Aktywnie pracuję na salach szkoleniowych, dlatego skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

Kontakt
FAQ

O co pytają klienci?

Masz pytania lub wątpliwości? Może znajdziesz je tutaj.

Zwykle minimalny termin rezerwacji szkolenia to 2 -3 miesiące. Zdarza się jednak, że niektóre szkolenia są zaplanowane z rocznym wyprzedzeniem, co oznacza blokadę terminu.

Szkolenie jest planowane na 6-8 godzin dziennie. Maksymalna ilość dni szkoleniowych z rzędu to 2. Szkolenie ma na celu przeprowadzenie przez zmianę, a gdy czas szkolenia jest wydłużony, słuchacz nie jest w stanie komfortowo przyswoić wszystkich poruszanych tematów.

Realizujemy również projekty, w których dzielimy uczestników na mniejsze grupy. Wtedy czas szkolenia to 4-6 godzin z jedną grupą, oraz 4-6 godzin z drugą. To wszystko jest oczywiście zależne od celów, które chcemy zrealizować w danym projekcie.

Należy pamiętać, że czas szkolenia to nie to samo co czas trwania projektu szkoleniowego.

Niektóre projekty szkoleniowe trwają nawet 2 -3 lata. Wynika to z tego, że musi upłynąć minimum miesiąc przerwy pomiędzy kolejnymi szkoleniami, aby ludzie mieli czas wdrożyć nowe nawyki do codziennej pracy.

Zawsze zaczynamy od rozmowy telefonicznej bądź wideokonferencji, która trwa zwykle od 40 do 90min. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie przygotować wstępną propozycję projektu oraz podać jego koszt. Po zaakceptowaniu przez klienta warunków, ustalamy termin realizacji projektu oraz wszystkie działania szkoleniowe. Najczęściej potrzebna jest jeszcze jedna rozmowa, w której powinny uczestniczyć zarówno osoba zlecająca szkolenie oraz 2-3 z uczestników. Ma to na celu wyszczególnienie potrzeb grupy. Zdarza się również, że przy niektórych projektach robimy badania przedszkoleniowe, które są bardziej szczegółowe i wymagają zaangażowania konsultanta.

Szkolenie sprzedażowe najczęściej jest oparte na kilku poziomach:

  1. Fundament wiedzy- czyli omówienie teoretyczne tematów, które są przedmiotem szkolenia.
  2. Dyskusja – służy ona temu, aby osoby mogły skonfrontować swoje przekonania i wiedzę, a tym samym uruchomić proces samoświadomości, czyli określić gdzie są w danym temacie.
  3. Ćwiczenie warsztatowe, dające szansę na wstępne zbudowanie doświadczenia w danym temacie (szczególnie dotyczy to szkoleń sprzedażowych i komunikacyjnych).
  4. Zaplanowanie zmian adekwatnych do indywidualnych potrzeb – każdy z uczestników planuje takie zmiany samodzielnie, po to, aby zaznaczyć swoją autonomię i samoświadomość. Celem prowadzącego szkolenie jest stworzenie tak bezpiecznego środowiska, by uczestnicy mogli sami dla siebie stwierdzić, które zagadnienia wymagają od nich uważności czy też procesu zmiany.

W niektórych projektach szkoleniowych wykonujemy testy psychometryczne, które też są częścią procesu szkoleniowego.

Na sali robimy ćwiczenia, które mają za zadanie przetestować i utrwalić nabyte umiejętności, stworzyć zalążek nowego nawyku. Każde z nich jest tak skonstruowane, aby nikt nikogo nie oceniał oraz aby zadanie nie wymagało udawania czegokolwiek. Jedynie realna rozmowa na temat prawdziwego problemu i wzajemna interakcja są w stanie zapewnić zmiany.
Unikamy typowych, nagrywanych scenek – jest to nieefektywne, ludzie odgrywają wtedy zły rodzaj zachowań, dochodzi czynnik stresowy, a efektem jest skupienie się na odegraniu roli, a nie zakodowanie nowych nawyków.

Zalecamy, aby na sali było 8-12 osób. Wynika to z tego, że w większej grupie uczestników nie jest możliwe zaangażowanie każdego w pełni w proces szkoleniowy. Gdy jest wiecej osób, część z nich przyjmie rolę obserwatora, a tym samym nie wejdzie w proces zmiany.
Oczywiście wszystko ustalane jest indywidualnie, w zależności od przedmiotu zlecenia.

Klient nie musi wiedzieć, jaki rodzaj kompetencji powinien rozwinąć w swojej firmie. Wystarczy, aby określił problem bądź potrzebę, zarysował cel. Rolą konsultanta jest zaproponowanie najbardziej przydatnych narzędzi do przeprowadzenia zmiany biorąc pod uwagę aktualny etap rozwoju organizacji oraz grupy ludzi, dla których jest dedykowane szkolenie sprzedażowe.
Skupiamy się zarówno na doskonaleniu umiejętności, jak i rozwiązywaniu problemów.

Domyślam się, że w tym miejscu chcesz przeczytać coś w stylu: “80% moich klientów zarabia 160% więcej po moim szkoleniu”. Jednak nie będę mamił statystykami i cyframi, gdyż cenię sobie autentyczność. Należy pamiętać, że dostosowanie się do sytuacji szkoleniowej nie jest równoznaczne ze skutecznością zawodową. Szkolenie to nie czarodziejska różdżka, musimy wszyscy zaangażować się w proces zmiany, aby wyniki stały się realne.
Zawsze dzielimy się ze zleceniodawcą naszymi spostrzeżeniami, pamiętając, że obowiązuje nas zasada dyskrecji względem uczestników szkolenia. Nigdy nie oceniamy nikogo po tym, jak zachował się na sali.
Czasem podczas szkolenia z jednego tematu wychodzi potrzeba dopracowania składowych innego tematu, czy to zmiana w strukturach organizacyjnych, premiowych, prowizyjnych czy też modelu zarządzania. Wszystko jest zindywidualizowane, nigdy uniwersalne!

Jeśli ktoś chce sprawdzić, czy nasze działania są skuteczne, czy warto skorzystać z naszych usług, polecam zajrzeć do zakładki “opinie”. To są szczere opinie osób – nie botów – które miałem przyjemność szkolić i które zechciały się podzielić swoją opinią na mój temat.

Zachęcam do zadbania o to, by szkolenie sprzedażowe nie odbywało się w miejscu pracy uczestników, oraz by mogli oni na ten czas odciąć się od codziennych obowiązków.
Jest to bardzo ważne i zagwarantuje zdecydowanie lepsze efekty. Można dzięki temu uniknąć rozpraszania się uczestników, wywoływania kogoś “na sekundkę”, czy nadrabiania zaległości w czasie przerw szkoleniowych – to wszystko powoduje obniżenie efektywności procesu szkoleniowego.
Oczywiście jestem w stanie dostosować się do możliwości i potrzeb zleceniodawcy, jednak rekomenduje taką formę.