Zrealizowane projekty

Zaangażowany zespół – Szkolenie Finish Parkiet

Współpraca z rodzinną firmą Finish Parkiet to jedno z ciekawszych wyzwań w mojej karierze. Przedsiębiorstwo zostało wycenione i było przygotowywane do sprzedaży. W ramach przygotowań zewnętrzny operator musiał zreorganizować funkcjonowanie firmy – zwiększyć zaangażowanie całego zespołu i zmienić model przywództwa tak, by procesy wewnętrzne były bardziej autonomiczne i mniej zależne od zarządu. Wywołało to naturalną dezorientację pracowników i w tej przestrzeni niezbędna okazała się moja pomoc.
Jaki był wynik?

Rezultaty

Proces szkoleniowy był wieloetapowy i dzięki niemu:

01

Pracownicy zrozumieli jakie zmiany zachodzą wewnątrz firmy, co pozwoliło im również zrozumieć konieczność wzięcia na siebie większej odpowiedzialności

02

Poprawiła się jakość komunikacji w zespołach

03

Pracownicy zaczęli chętniej angażować się w przygotowanie nowych procesów

04

Zniknęła dezorientacja i niepewność pracowników

Moje rozwiązanie

Co zostało wdrożone?

Tak jak wspomniałem, szkolenie było wieloetapowe.

Pierwszym etapem było przeprowadzenie wśród uczestników testów talentowych, który był punktem wyjścia do rozmów o współodpowiedzialności w organizacji (w oparciu o mocne strony pracowników).

Dalszym działaniem było przedstawienie dokładnych procesów zmian, jakie zachodzą w firmie i pokazanie co procesy oznaczają dla samych pracowników.

Na kolejnym etapie pracowaliśmy nad komunikacją w zespołach oraz między zespołami tak, by zamiast eskalowania nieporozumień uczestnicy skupiali się na szukaniu rozwiązań.

Aby było to możliwe w ostatnim etapie szkolenia pracowaliśmy nad umiejętnościami negocjacji i konstruktywnego wykorzystywania różnicy zdań.

Jak wyglądają moje szkolenia i konferencje?

Galeria zdjęć

Zobacz, jak prowadzę praktyczne szkolenia oraz skuteczne power speeche przeprowadzające przez proces zmiany.

Kontakt

Zapytaj o szkolenie

Zaraz po przesłaniu formularza, otrzymasz ode mnie wiadomość na maila z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia. Aktywnie pracuję na salach szkoleniowych, dlatego skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

Kontakt