Szkolenie dla managerów najlepszych zespołów sprzedażowych AVIVA

To szkolenie nie było typowym szkoleniem z zakresu sprzedaży czy komunikacji. Firma Aviva potrzebowała rozwinąć w swoim zespole umiejętność szybkiego przygotowania ludzi zaczynających pracę jako agenci ubezpieczeniowi. Oczekiwano prostej i powtarzalnej struktury, która zagwarantuje wysoką efektywność sprzedaży i umiejętne budowanie zaufania do agenta.
Jaki był wynik?

Rezultaty

W tym wypadku klient miał bardzo konkretne oczekiwania dotyczące rezultatów, które oczywiście udało się spełnić. Co zostało zrobione?

01

Dopracowanie schematu rozmowy budującej zaufanie

02

Stworzenie powtarzalnej struktury sprzedażowej

03

Wypracowanie technik przekazywania wiedzy i umiejętności

04

Odświeżenie i uporządkowanie wiedzy o elementach procesu sprzedaży

05

Przygotowanie pracowników do roli autorytetu i coacha

Moje rozwiązanie

Co zostało wdrożone?

Pierwsza część szkolenia polegała na określeniu jak powinna wyglądać rozmowa budująca zaufanie i jak uczyć tego agentów.

W kolejnym etapie podczas warsztatu z autorskiej metody 9P wyjaśniłem przede wszystkim jak budować stałe struktury sprzedażowe i jak przekazywać swoją wiedzę nowym agentom.

To był bardzo ciekawy projekt szkoleniowy, ponieważ nie wymagał wsparcia w samym procesie sprzedaży. Uczestnicy, z którymi pracowałem, byli bardzo dobrze przygotowani sprzedażowo. Tym, co należało przeprocesować, było nabycie umiejętności szybkiego przekazywania swojej wiedzy w taki sposób, aby człowiek, który nie ma doświadczenia w sprzedaży produktów drogich i trudnych, a szczególnie takich, gdzie bardzo ważna jest kwestia zaufania, umiał odpowiednio poprowadzić proces sprzedażowy.

Co mówią o współpracy?

Opinia klienta

Informacja zwrotna od managerów grup była taka, że byli oni zaskoczeni, tym że dostają informacje, które już znali, jednak w zupełnie nowej formie i dzięki temu po raz pierwszy dostrzegli jak ważne są narzędzia, których np. z czasem przestali używać.

Ponownie przypomnieli sobie znane im procesy i elementy etapu sprzedaży. Uczestnicy szkolenia zwrócili uwagę na to, że po raz pierwszy ktoś powiedział im jak być skutecznym autorytem, nauczycielem, coachem. Otrzymali konkretną, wyraźną strukturę dotyczącą tego, jak uczyć osobę przygotowującą się do roli sprzedawcy.

Jak wyglądają moje szkolenia i konferencje?

Galeria zdjęć

Zobacz, jak prowadzę praktyczne szkolenia oraz skuteczne power speeche przeprowadzające przez proces zmiany.

Kontakt

Zapytaj o szkolenie

Zaraz po przesłaniu formularza, otrzymasz ode mnie wiadomość na maila z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia. Aktywnie pracuję na salach szkoleniowych, dlatego skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

Kontakt